جستجو
اوستا در کنار شماست:021-70700007*09129629488*
وکیل طلاق حرفه ای، کیست؟

وکیل طلاق حرفه ای، کیست؟

وکیل طلاق، مشاور حقوقی است که به امورد مربوط به خانواده و طلاق می پردازد. وکیل طلاق همچنین موارد مالی و وجوه مادی مراودات و تعاملات زوجین از جمله مهریه و نفقه را در دستور کار خود قرار می دهد. مراجعه به وکلای طلاق برای شرکت در جلسات مشاوره حقوقی مربوط به اختلافات خانوادگی، الزاما با هدف جدایی نیست و ممکن است مربوط به اختلافات حقوقی و مالی میان زوجین و یا عدم الزام به تعهدات زوجین طبق موارد مندرج در عقدنامه و شرایط ضمن عقد باشد.


در صورت داشتن هرگونه سوال یا مسئله ای درباره انواع طلاق می توانید از مشاوره حقوقی - وکیل متخصص  در موسسه حقوقی اوستا بهرمند شوید:
راه های ارتباطی:
  • تماس با شماره تلفن ثابت : 70700007-021
  • تالار گفتگو حقوقی
  • چت انلاین با مشاوران


وکالت یک حرفه است و وکیل طلاق یک وکیل حرفه‌ای است. 

وقتی گفته می شود وکیل طلاق یک وکیل حرفه‌ای است، نه فقط به معنای این است که در کار خویش تخصص دارد، بلکه به معنای این است که وکیل طلاق واجد شئونی است که به جایگاه وی تشخص می بخشد و هویت وکیل طلاق به اعتبار شئونش احراز می باشد. 

برای فهمیدن معنای دقیق وکیل حرفه ای، ابتدا باید تعریف " حرفه " را دانست. سپس می توان به معنای وکیل حرفه ای پی برد. 

 

وکیل طلاق حرفه ای، کیست؟


آیا می دانید تفاوت حرفه با شغل، و منظور از وکیل طلاق حرفه ای چیست؟ 

شغل عبارت است از کاری که انسان برای گذران امور زندگی اش به آن کار مشغول می گردد.  فرد شاغل و دارای شغل، فردی است که صرفا محض کسب معاش به شغل معینی روی می آورد و انگیزه اش فقط معیشت است و بس. 

اما حرفه عبارت است از مسئولیت و تعهداتی که فردی عهده دار می گردد و بر اساس دانش و مهارتی که کسب نموده و بینشی که به آن مسلح است، تعهدات حرفه ای خویش را به انجام می رساند. 

حالا با این دیدگاه و از این منظر، معنای وکیل طلاق حرفه ای قابل تبیین می باشد. 


وکیل طلاق حرفه ای، وکالت امر طلاق را محض کسب منفعت و تحصیل درآمد انتخاب نکرده است. وکیل طلاق حرفه ای در اختیار نمودن تخصص خویش، احساس مسئولیت می کند و خویش را در موقعیت متعهد می شناسد. وکیل طلاق حرفه ای به درستی می داند که حرفه‌ای بودن وی، ایجاب می کند که در راستای ماموریت و وظایف خویش، نسبت به موکل خویش مسئول می باشد؛ و نه فقط در برابر موکل خویش، بلکه در برابر قانون و در برابر دانش حقوقی ای که آموخته است و در برابر مهارت هایی که کسب نموده است و از همه مهم تر در پیش گاه حقیقت مسئول و متعهد است. وکیل طلاق حرفه‌ای در مقام یک متخصص در امر مشاوره حقوقی و مشاوری مجرب،  بینش خود را با تکیه بر وجدان همواره بیدار خویش، بر مخاطبش عرضه می نماید.


وکیل طلاق حرفه ای در طول فعالیت خویش، ودر حین ارائه مشاوره حقوقی، عملکرد خویش را در معرض پایش وجدان حرفه ای خویش قرار می دهد. وجدان حرفه‌ای یک وکیل طلاق مجرب، پیوسته عملکردش را دیده بانی می کند. 

 

مشاوره حقوقی طلاق برای ارزیابی وضعیت زوجین توسط وکلای طلاق انجام می شود.


وکیل طلاق حرفه ای، یک شاغل تک ساحتی نیست. 

وکیل طلاق حرفه ای، آن شاغلی که صرفا در افق معیشت انگیزانه عمل می کند، نمی باشد؛ بلکه یک وکیل طلاق حرفه ای، یک مشاور حقوقی چند ساحتی است. 

وکیل طلاق حرفه ای، عملکرد خود را هم زمان با موکلش از طرفی و با قانون، با دانش حقوقی و با حقیقت منطبق می کند. وکیل طلاق حرفه ای در ابعاد مختلف و گاه متعارضی، راهبرد عملیاتی خویش را پیش می برد.


مشاوره حقوقی طلاق برای ارزیابی وضعیت زوجین توسط وکلای طلاق انجام می شود.


شان وکالت در متن سنت چیست؟ 

 هر چند که حرفه وکالت در متن علم حقوق به لحاظ تاریخی، متعلق به دوران مدرنیته است، لیکن به لحاظ تمدنی و فرهنگی، امر وکالت در متن سنت ایرانی -- اسلامی و در درون آموزه های دینی و ملی، جایگاه و شان ویژه ای دارد. 

از آن جا که از طرفی امکان طلاق و جدایی، در قاموس سنت دینی ما، به رسمیت شناخته شده است و از طرفی، در همان سنت دینی قید اکراه بر امر طلاق مترتب می باشد. لذا وکیل طلاق به ناگزیر در درون یک موقعیت پارادوکسیکال، به سامان دهی عملکرد حرفه ای خویش بپردازد. 

وکیل طلاق حرفه ای، در پناه وجدان حقیقت جوی خویش، و با تکیه بر بینش حقوقی و تجربیات ارزنده اش، به امکان سنجی منطقی تداوم یک پیوند زناشویی می پردازد و میزان قابلیت ادامه زناشویی را می سنجد و ظرفیت و پتانسیل طرفین را در یک نشست مشاوره حقوقی، سبک سنگین می کند. 

 


وکیل طلاق حرفه ای، با تحلیل مشخص از شرایط مشخص، راه کار مناسب و متناسب را به موکلش ارائه می نماید. بدیهی است که وکیل طلاق مجرب، در فرآیند مشاوره حقوقی حرفه‌ای، ابتدا به ساکن، موکلش را به تداوم پیوند زناشویی و عدم جدایی ترغیب می سازد. ولیکن وکیل طلاق حرفه‌ای، چنان چه احراز نماید تار و پود های پیوند زناشویی، حسب مورد، فرسوده و پوسیده گشته و پیوند زناشویی در مرحله نخ نما شدگی قرار گرفته است، و یا تداوم پیوند زناشویی برای احدی از طرفین، یا هر دو طرف ماجرا، آسیب زا و مخرب می باشد،  آن گاه ماموریت اصلی خویش را به عنوان یک وکیل طلاق حرفه‌ای، به عهده گرفته و کار را تا تحقق هدف با جدیت دنبال می کند. 


مشاور حقوقی که به امر طلاق می پردازد، می تواند به حل اختلافات حقوقی زوجین کمک نماید.


ارزش وقت در وکالت 

در موقعیتی که پیوند زناشویی، دچار چالش و بلکه تنش می باشد، به نحوی که رابطه را ناگزیر از انتخاب راه کار طلاق می‌نماید، بدیهی است که هر موکلی انتظاری به جا و توقعی به حق از وکیل حرفه ای دارد تا فرآیند طلاق و خاتمه بخشیدن به رابطه زناشویی را به طور رسمی با سرعت هرچه تمام تر به نتیجه برساند. در واقع موکل به ستوه آمده از زناشویی به لحاظ روانی -- عاطفی، در وضعیت گسست قرار دارد و طبیعی است که بخواهد رسمیت یافتن گسست روانی -- عاطفی اش از طریق روند قانونی امر طلاق با کم ترین تشویش و در اسرع وقت، به سرانجام برسد و تحقق یابد. یک وکیل طلاق مجلس مجرب، به سر انجام رساندن راهبرد طلاق و ثبت نهایی آن را با قید فوریت و با رعایت وضعیت روحی و عاطفی موکلش و با تقلیل حد الامکان دغدغه های پیش رو، و کاستن از دردسرهای ممکن الوقوع، وجهه همت حرفه ای خویش قرار می دهد.  

بنابراین وکیل طلاق حرفه‌ای کسی است که پروژه طلاق را تمیز و پاکیزه و درست و درمان محقق می سازد.


در صورت داشتن هرگونه سوال یا مسئله ای درباره انواع طلاق می توانید از مشاوره حقوقی - وکیل متخصص  در موسسه حقوقی اوستا بهرمند شوید:

راه های ارتباطی:

  1. تماس با شماره تلفن ثابت : 70700007-021
  2. تالار گفتگو حقوقی
  3. چت انلاین با مشاوران