جستجو
اوستا در کنار شماست:021-70700007*09129629488*
حقوق بین الملل به مشاوره حقوقی نیاز دارد

حقوق بین الملل به مشاوره حقوقی نیاز دارد

مشاوره حقوقی در سطح روابط بین المللی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اهمیت و اثر بخشی مشاوره حقوقی  در روابط جهانی ( حقوق بین الملل ) 

 حقوق بین‌الملل و روابط حقوقی جهانی، در دوران معاصر از گرایش‌های پر اهمیت در علم حقوق، می باشد که مشاوره حقوقی فعال در این شاخه از دانش حقوقی، کنش گری کار ساز و تاثیر گذار در این عرصه محسوب می‌گردد. نقشی که مشاوره حقوقی در حقوق بین‌الملل و در توسعه زیر ساخت های حقوقی در تحکیم جایگاه دولت – ملت، در روابط بین‌الملل ایفاء می نماید، نقشی استراتژیک و اساسی می باشد. برای هر دولتی در هر سرزمینی در دوران معاصر، برخورداری از مشاوره حقوقی که تسلط جامع و فراگیر بر قواعد بین‌المللی و قوانین و مقررات حاکم و ناظر بر روابط میان افراد، سازمان‌ها و دولت ها که واجد جنبه فرامرزی است، داشته باشد، امتیاز مغتنمی محسوب می‌شود. 


مشاوره حقوقی برای سامان بخشی روابط بین المللی، اهمیت دارد.


بسیاری از ناکامی های دولت‌ها، حاکمیت ها، سازمان ها و افراد در سطح جهانی، به فقدان بهره مندی از ره نمود های اصولی و راه گشای یک نهاد مشاوره حقوقی بین‌المللی متخصص و متبحر در امور و روابط بین‌الملل، بر می گردد؛ و بر عکس، اغلب توفیقات و دستاوردهای دولت ها، سازمان‌ها و افراد در امور جهانی، وام دار وجود و حضور نهاد های مشاوره حقوقی کار بلد و توانمند می باشند. 


در صورت بروز مشکلات  در هر زمینه حقوقی  می توانید از مشاوره حقوقی - وکیل متخصص  در موسسه حقوقی اوستا بهرمند شوید:
تماس با شماره تلفن ثابت : 70700007-021


یک نهاد مشاوره حقوقی کار کشته در امور بین‌الملل، منبع اطمینان بخشی برای حفاظت و پشتیبانی از منافع ملی، حاکمیتی، سازمانی و فردی در کلاس جهانی است.  اگر کشوری و دولتی برای حفظ و حراست از منافع ملی و سرزمینی خویش، دغدغه جدی و اصولی دارد، بایسته است که ایجاد و استقرار یک نهاد مشاوره حقوقی بین‌المللی را دست کم نگیرد و ظرفیت سازی و بهره برداری از چنین نهاد مشاوره حقوقی را وجهه همت خویش قرار دهد. 

ایجاد یک سامانه پویا برای داشتن مشاوره حقوقی منسجم که در بر دارنده ابعاد مختلف تعاملات جهانی اعم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری، بهداشتی وغیره باشد، بدون شک اقتدار پر ابهتی را برای کشور فراهم می سازد. 


حقوق بین الملل، متضمن روابط قانونی عادلانه جهان است.مشاور حقوقی کار کشته و متعهد، پتانسیل بالایی در تاسیس و ایجاد و همین طور به کارگیری و بهره برداری از  چنین سامانه ای را دارد. باید خاطر نشان کرد که امر پر اهمیت تقویت بنیه دفاعی و هم چنین استقرار نظام ایمنی مطمئن، صرفا معطوف و متوقف به جنبه نظامی نمی شود، بلکه برخورداری از یک سامانه حقوقی منسجم و فراگیر در سطح جهانی، می تواند موقعیت مقتدرانه و مستحکمی را در عرصه جغرافیای سیاسی برای کشور فراهم سازد. بهتر است باور کنیم که در دوران معاصر، مشاوره حقوقی امور قانونی بین‌المللی که واجد تخصص و مهارت باشند، برای کشور یک سرمایه مهم محسوب می‌شوند.

سطوح و لایه های مختلف امور حقوق بین‌الملل 

حقوق بین‌الملل، شاخه های مختلفی را در بر می گیرد که مشاوره حقوقی در همه آن ها کاربرد دارد. 


مشاوره حقوقی در زمینه حقوق تجارت  بین المللی

از آنجا که در عصر ارتباطات و اطلاعات به سر می بریم و در سایه توسعه اطلاعاتی جهانی، ارتقای کمیت و کیفیت روابط فرامرزی، به شدت گسترش یافته بطوری که ارتباط بین المللی در عین گستردگی و پیچیدگی به شدت سریع و به مراتب آسان گشته است که از آن به طنزی استعاری به عنوان دهکده جهانی تعبیر می شود.  

امر تجارت جهانی و امور اقتصادی بین‌المللی، از اهمیت و پیچیدگی بالایی برخوردار است. مشاوره حقوقی، در زمینه حقوق تجارت جهانی آثار و باز دهی سود مندی دارد.
مشاوره حقوقی با شناخت ابعاد دقیق حقوقی مترتب بر تجارت جهانی و با تسلط بر ارکان و زیر ساخت های اقتصادی و حقوقی آن، در تصمیم سازی های راهبردی و گزینه های مختلف، پیش نهاد های سازنده ای را عرضه می نماید. مشاوره حقوقی می تواند با درایت خویش و آشنایی با ریزه کاری های حقوق بین‌الملل، موانع و محدودیت های موجود بر سر راه توسعه تجارت جهانی را عقب زده و با کاربرد راه کارهای حقوقی، ضمن شکستن چارچوب های انحصاری، فضای تبادلات اقتصادی را رقابت پذیرتر سازد. در واقع عرصه فعالیت های مشاوره حقوقی بین‌المللی، محدود به تلاش حقوقی ملی وسرزمینی نمی باشد، بلکه مشاوران حقوقی می توانند در حوزه فعالیت سازمان ها و نهادهای تجاری و مالی جهانی و با ارائه راه برد های حقوقی، به سازمان ها و نهادهای جهانی در راستای توسعه و تعمیق روابط اقتصادی بین‌المللی، اثرگذاری فزاینده ای داشته باشند.

مشاوره حقوقی، صلح در روابط بین المللی تامین می کند.

مشاوره حقوقی همچنین در قامت یک نهاد مرضی الطرفین می تواند نقش پا در میانی را در عرصه مناقشات تجاری و مالی - اقتصادی در سطح جهانی و در همه عرصه‌های فردی، بنگاهی و دولتی ایفا نموده و به حل و فصل چالش ها و اختلافات احتمالی بپردازد. ایجاد گشودگی تجاری، پس زدن تعرفه های دست و پا گیر، گسترش رقابت، رفع انحصار و حذف ضوابط تبعیض آمیز در حوزه تجارت جهانی، از طریق ابداع و تحقق رویه های حقوقی و قانونی امکان پذیر می باشد. امری که تحقق آن در ید دانش و بینش مشاوره حقوقی است.

 در حال حاضر و در شرایط پر چالش و مناقشه انگیز جاری که متاسفانه دولت مردان عرصه بین‌المللی و سیاست مداران جهانی به آن دامن می زنند، و تنور آن را با ناکارآمدی های خویش، داغ تر می نمایند.

 خوشبختانه سازمان تجارت جهانی توفیق یافته، با به کارگیری رژیم حقوقی هوشمند و هدف گذاری  دقیق، با تکیه بر مشاوران حقوقی مجرب و حرفه‌ای، ساز و کارهای حقوقی بدیع و پویایی را مستقر سازد و رویه های تر و تازه ای را اجرا نماید؛ که توانسته در کاهش چالش های دولت‌ها و مناقشات میان کشورها در عرصه تجارت جهانی و داد و ستد های منطقه ای و بین‌المللی گام های سترگی را بردارد و مانع از ازدیاد استفاده از  محدودیت ها از سوی حکومت های مختلف گردد. همین امر نشان گر اهمیت بی بدیل مشاوره حقوقی در عرصه فعالیت های تجاری و مالی جهانی می باشد.  

بنابراین همان طور که تجربه سازمان تجارت جهانی نشان می‌دهد، اقبال هر چه بیش تر نشان دادن، به نهاد مشاوره حقوقی بین‌المللی و تکیه بر دست آورد های آن، نوید بخش آینده کم تنش تر، توأم با تعاملات جهانی گسترده تر خواهد بود.


در صورت بروز مشکلات  در هر زمینه حقوقی  می توانید از مشاوره حقوقی - وکیل متخصص  در موسسه حقوقی اوستا بهرمند شوید:

راه های ارتباطی:

  1. تماس با شماره تلفن ثابت : 70700007-021
  2. تالار گفتگو حقوقی
  3. چت انلاین با مشاوران